Особливості складання проєкту місцевого бюджету на 2021 рік

21.09.2020Які особливості потрібно врахувати при плануванні місцевого бюджету на 2021 рік?

Віктор Венцель та в.о. Директора Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Олена Мачульна. Розповіли про: - характеристику основних параметрів державного бюджету на 2021 рік; - міжбюджетні відносини державного бюджету з місцевими бюджетами: порядок формування та параметри показників; - основні характеристики нової інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA».


Посилання для завантаження презентації:

Презентація

Онлайн-форум: Перші кроки у поверненні до норми після пандемії - Сала, Швеція

26.06.2020Коронакриза без карантину? Так, це можливо стверджує Андерс Віґельсбо, голова муніципалітету Сала, Швеція і в ході онлайн форуму розповідає як протидіяти поширенню хвороби якщо ти мер міста, де не запровадили карантин. В другій частині заходу Іван Дрогобецький, голова Полянської ОТГ, Закарпатської області, Україна, ділиться тим, як в громаді створили місце для обсервації для мешканців громади, які повернулися з-за кордону.


Посилання для завантаження презентацій доповідачів:

- презентація колег зі Швеції, Муніципалітет Сала

- презентація колег з Полянської ОТГ.

Онлайн-форум: перші кроки у поверненні до норми після пандемії: Отрів, Швейцарія.

19.06.2020Швейцарські кантони – це сильні місцеві адміністрації, але як знати що робити в ситуації, з якою ніхто раніше не стикався? Мер муніципалітету Отрів, Швейцарія, Томас Целлер, розповідає про співпрацю між локальним та регіональним рівнем задля подолання корона вірусу. Ігор Довірак, голова Печеніжинської ОТГ, Івано-Франківська область, Україна, розкриває досвід української громади в забезпеченні соціальних функцій у форс-мажорній ситуації.


Посилання для завантаження презентацій доповідачів:

- презентація колег зі Швейцарії, Муніципалітет Отрів

- презентація колег з Печеніжської ОТГ.

Управління муніципалітетом під час пандемії: роль ДПБ (Длугосьодло, Польща)

12.06.2020Як пожежники можуть бути добровольцями і водночас професійно протидіяти природнім і неприроднім катаклізмам? Мер польської громади або польською «ґміни» Длугосьодло Станіслав Ястршембський і його словенський колега Владімір Пребіліч поділилися досвідом добровільної пожежної бригади в муніципалітеті, завершує форум українець Юрій Мамотюк, голова Привільненської ОТГ із історію про задіяння пожежників до стримування поширення коронавірусу в його громаді.


Посилання для завантаження презентацій доповідачів:

- презентація колег з Польщі, Ґміна Длугосьодло

- презентація колег з Привільненської ОТГ.

Перші кроки у поверненні до норми після пандемії – Як щодо туризму? Муніципалітет Драма, Греція

05.06.2020Греція...Драма...впоралися… Із таких слів починає свою розповідь про хід боротьби із коронавірусом Крістодулос Мамсакос, голова муніципалітету Драма, регіон Східна Македонія і Фракія, Грецька республіка (Греція). Пан Мамсакос в своїй презентації розкриває заходи боротьби в розпал кризи і заходи для безпечного виходу з карантину і їх дотримання для повернення до «старого життя». Українськими співрозмовницями були Надія Рибкіна, голова Кальчицької сільської ради, Донецька область (Кальчицька ОТГ) та Євгенія Бахчисарай, голова Малоянисольської сільської ради, Донецька область (Кальчицька ОТГ), які представляють одну із українських території, де проживає найбільша кількість етнічних греків.


Посилання для завантаження презентацій доповідачів:

- презентація колег з Греції, муніципалітет м.Драма

- презентація колег з Кальчицької ОТГ.

Онлайн-форум "Перші кроки виходу з карантину - Муніципалітет Ґульдборґсунд, Данія"

29.05.2020Мер данської громади Ґульдборґсунд, Йон Бреддет, наголошує на різноманітній формі співпраці задля подолання корона-кризи, зокрема із Асоціаціями муніципалітетів, адже спільними силами легше давати відповідь глобальним викликам. Також він описав досвід його громади у виході шкіл та дитячих садочків з карантину. Його український колега Милайло Копейка, голова Солонянської ОТГ (Дніпропетровська обл.), ділиться досвідом створення його громади і шляхами дотримання карантину в громаді. Голова відділу освіти цієї ОТГ, Ірина Грекова розповіла етапи повернення для навчання в місцевих освітніх закладах.


Посилання для завантаження презентацій доповідачів:

- презентація колег з Данії

- відео колег з Данії (після натискання на це посилання відео завантажиться на ваш комп'ютер)

- презентація колег з Солонянської ОТГ.

Онлайн-семінар: «Розвиток освітньої спроможності у громадах»

26.05.202026 травня було проведено останній з циклу заходів для освітніх керівників. Семінар «Ефективне управління освітою на місцевому рівні та розвиток спроможності - підвищення спроможності вчителів, ефективна взаємодія освітніх управлінців та педагогічних працівників» розрахований на представників органів управління освітою, директорів опорних шкіл та методистів.

Формат семінару EduLab дозволив проаналізувати наявні умови, виділити потреби та напрямки для підвищення кваліфікації педагогічних працівників та розглянути різні приклади розвитку спроможності педагогів в умовах дистанційної роботи.

Важливу інформацію надали запрошені експерти: представники МОН та ДСЯО розповіли про сучасний стан розвитку вектору підвищення кваліфікації педагогів, а практики, представники ІППО та шкіл декількох областей України, поділились особистим досвідом, найкращими напрацюваннями та ресурсами, які можна використовувати для розвитку спроможності педагогів.

Семінар проводився національними експертами з питань освіти Сергієм Дятленко, Алевтиною Седоченко та радницею з питань реформ в освіті Іриною Нагорною за організаційної підтримки Київського РО Програми U-LEAD з Європою.


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.

Онлайн-семінар: «Завершення навчального року: рекомендації та практичне впровадження в умовах дистанційного навчання»

21.05.202021 квітня було проведено семінар для освітніх керівників - представників органів управління освітою, директорів опорних шкіл, та методистів, - "Завершення навчального року: рекомендації та практичне впровадження в умовах дистанційного навчання".

Семінар проводився у форматі EduLab, що дозволило проаналізувати результати організації дистанційної освіти на теперішній час, розглянути актуальні питання, надати рекомендації та розглянути різні приклади завершення навчального року в умовах дистанційного навчання.

Цінною інформацією поділились запрошені експерти. Олена Ліннік, державний експерт МОН з питань забезпечення якості освіти, розповіла про актуальні питання організації освітнього процесу та надала рекомендації для завершення навчального року. Тетяна Вакуленко, заступник директора Українського центру оцінки якості освіти розповіла про плани проведення ЗНО із дотриманням заходів безпеки. Анатолій Котенко, директор Олексіївського НВК, Запорізької області та Сергій Кока, директор Новоселицької ЗОШ №3 Чернівецької області, поділились практичним досвідом завершення навчального року в дистанційних умовах.

Семінар проводився національними експертами з питань освіти Сергієм Дятленко, Алевтиною Седоченко та радницею з питань реформ в освіті Іриною Нагорною за організаційної підтримки Хмельницького РО Програми U-LEAD з Європою.


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.

Онлайн-семінар: «Базові принципи комунікації для ОТГ»

20.05.2020


У цьому відео, записі навчального онлайн-семінару, мова йде про організацію комунікації в ОТГ, наявні інструменти та кращі практики.

Онлайн-семінар: «Організація роботи центрів первинної медико-санітарної допомоги в громадах в умовах епідемії»

14.05.2020


Онлайн-семінар спрямований на посилення спроможності органів місцевого самоврядування та центрів ПМСД по забезпеченню належного функціонування закладів охорони здоров'я та по наданню якісної первинної медичної допомоги. В ході семінару експерт Василь Височанський та модератор Валерій Мікуліч представили інформацію щодо особливостей функціонування закладів ПМСД в кризових ситуаціях та налагодження взаємодії між центрами ПМСД та органами місцевого самоврядування, лікарнями спеціалізованої допомоги та іншими стейкхолдерами в громадах.

Онлайн-форум: «Інформування громадян і сприяння соціально-відповідальній поведінці під час пандемії»

08.05.2020


В ході онлайн форуму порівнюється досвід громад трьох країн – Естонії, Словенії та України. Мадіс Каллас, голова муніципалітету Сааремаа (Естонія) ділиться досвідом своєї громади в проходженні пандемії. Владімір Пребіліч, голова муніпалітету Кочев’є (Словенія) відкриває секрети сприяння соціально відповідальні поведінці громадян задля дотримання карантину, а Юрій Бова, голова Тростянецької ОТГ (Україна) наголошує на важливості співпраці адміністрації, громадян та бізнесу для створення гідних умов проходження пандемії в громаді.


За посиланнями нижче ви можете переглянути презентації доповідачів у форматі PDF:

Презентація 1

Презентація 2

Онлайн-форум: «Управління громадою під час пандемії – приклад громади Ніферн-Ошельбронн, Німеччина»

28.04.2020


Розповідаючи про досвід німецьких громад землі Баден Вюртембер, мер одного з містечок Бірґіт Фьортсер, представить типову структуру роботи адміністрації невеличкої німецької громади під час кризи, а її колеги із сусідніх міст, Штеффен Бохінґер і Томас Цайльмайєр, розкажуть про роботу громадського транспорту і дезінфекцію громадського простору. Українську точку зору в цій розмові представляє Ніла Островська, міський голова Красилівської ОТГ (Хмельницька обл.).


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.

Онлайн-форум: «Сектор охорони здоров'я»

24.04.2020


Цей онлайн-форум присвячений саме питанням організації системи охорони здоров'я під час боротьби із коронавірусом. Питання розглядається з двох точок зору - словенської, муніципалітету Кочев'є, та української, Мукачівська ОТГ. Лікарі обох місцевих лікарень розкажуть яким чином організували свої заклади охорони здоров'я аби їх робота була максимально безпечною як пацієнтів, так і для співробітників.


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.

Онлайн-форум: «Управління громадою під час пандемії – приклад громади Во, Італія»

21.04.2020


Муніципалітет Во, на півночі Італії, опинився в самому серці пандемії коронавірусу. Його мер, Джуліано Мартіні, розповідає про початок та перебіг жорстких карантинних заходів та організацію системи охорони здоров'я в муніципалітеті, приділяючи особливу увагу аспекту тестування на вірус, як заходу в протидії пандемії.


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.

Онлайн-форум: «Управління громадою під час пандемії – приклад муніципалітету Кочев'є, Словенія»

17.04.2020Це перший із серії форумів про досвід громад в різних європейських країнах у підготовці та боротьбі з коронавірусом. В цьому відео мова піде де про досвід Кочев'є, невеликого муніципалітету в Словенії, у підготовці до пандемії коронавірусу, про який розповідає мер - Владімір Пребіліч. Заступник мера міста Буча, Тарас Шаправський, розкаже про згуртованість громади та співпрацю адміністрації із бізнесом задля забезпечення лікарів засобами особистого захисту.


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.