Онлайн-форум: Місцеві продукти як інструмент брендингу

01.12.2020


Про що йдеться в цьому відео?


В ході онлайн форуму 1 грудня 2020 року панелісти і учасники говорили про важливість географічних зазначень для українських виробників продуктів харчування. Форум відкривається презентацією від Паскаля Бернадоні, який ділиться прикладам важливості географічних зазначень для розвитку Франції і розповідає про діяльність проекту ЄС в Україні, який підтримує розвиток географічних зазначень в Україні. Далі учасники мають можливість послухати експертне обговорення між відомим українським шеф-кухарем Євгеном Клопотенко, Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів Анатолієм Павлюком та національною експерткою проекту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" Ганною Антонюк.

Презентація PDF


Посилання для завантаження презентації:

Презентація

Інформаційно-аналітична система управління місцевих бюджетів «LOGICA» на основі АІС «Місцеві бюджети»

27.10.2020


Про що йдеться в цьому відео?


Сергій Виноградов - директор ТОВ «Неоком», один з підрядників по впровадженні в дослідну експлуатацію ІАС «LOGICA». Розповів про автоматизацію процесу складання прогнозу місцевого бюджету, проєкту рішення про місцевий бюджет, бюджетних документів, а також ознайомив з результатами впровадження пілотного проєкту у Дніпропетровській та Львівській областях. Учасники також мали можливість попрацювати в тестовій версії програми Головних розпорядників коштів.

Особливості складання проєкту місцевого бюджету на 2021 рік

21.09.2020


Про що йдеться в цьому відео?


Які особливості потрібно врахувати при плануванні місцевого бюджету на 2021 рік?

Віктор Венцель та в.о. Директора Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Олена Мачульна. Розповіли про: - характеристику основних параметрів державного бюджету на 2021 рік; - міжбюджетні відносини державного бюджету з місцевими бюджетами: порядок формування та параметри показників; - основні характеристики нової інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA».

Презентація PDF


Посилання для завантаження презентації:

Презентація

Онлайн-форум: Перші кроки у поверненні до норми після пандемії - Сала, Швеція

26.06.2020


Про що йдеться в цьому відео?


Коронакриза без карантину? Так, це можливо стверджує Андерс Віґельсбо, голова муніципалітету Сала, Швеція і в ході онлайн форуму розповідає як протидіяти поширенню хвороби якщо ти мер міста, де не запровадили карантин. В другій частині заходу Іван Дрогобецький, голова Полянської ОТГ, Закарпатської області, Україна, ділиться тим, як в громаді створили місце для обсервації для мешканців громади, які повернулися з-за кордону.

Презентація PDF


Посилання для завантаження презентацій доповідачів:

- презентація колег зі Швеції, Муніципалітет Сала

- презентація колег з Полянської ОТГ.

Онлайн-форум: перші кроки у поверненні до норми після пандемії: Отрів, Швейцарія.

19.06.2020


Про що йдеться в цьому відео?


Швейцарські кантони – це сильні місцеві адміністрації, але як знати що робити в ситуації, з якою ніхто раніше не стикався? Мер муніципалітету Отрів, Швейцарія, Томас Целлер, розповідає про співпрацю між локальним та регіональним рівнем задля подолання корона вірусу. Ігор Довірак, голова Печеніжинської ОТГ, Івано-Франківська область, Україна, розкриває досвід української громади в забезпеченні соціальних функцій у форс-мажорній ситуації.

Презентація PDF


Посилання для завантаження презентацій доповідачів:

- презентація колег зі Швейцарії, Муніципалітет Отрів

- презентація колег з Печеніжської ОТГ.

Управління муніципалітетом під час пандемії: роль ДПБ (Длугосьодло, Польща)

12.06.2020


Про що йдеться в цьому відео?


Як пожежники можуть бути добровольцями і водночас професійно протидіяти природнім і неприроднім катаклізмам? Мер польської громади або польською «ґміни» Длугосьодло Станіслав Ястршембський і його словенський колега Владімір Пребіліч поділилися досвідом добровільної пожежної бригади в муніципалітеті, завершує форум українець Юрій Мамотюк, голова Привільненської ОТГ із історію про задіяння пожежників до стримування поширення коронавірусу в його громаді.

Презентація PDF


Посилання для завантаження презентацій доповідачів:

- презентація колег з Польщі, Ґміна Длугосьодло

- презентація колег з Привільненської ОТГ.

Перші кроки у поверненні до норми після пандемії – Як щодо туризму? Муніципалітет Драма, Греція

05.06.2020


Про що йдеться в цьому відео?


Греція...Драма...впоралися… Із таких слів починає свою розповідь про хід боротьби із коронавірусом Крістодулос Мамсакос, голова муніципалітету Драма, регіон Східна Македонія і Фракія, Грецька республіка (Греція). Пан Мамсакос в своїй презентації розкриває заходи боротьби в розпал кризи і заходи для безпечного виходу з карантину і їх дотримання для повернення до «старого життя». Українськими співрозмовницями були Надія Рибкіна, голова Кальчицької сільської ради, Донецька область (Кальчицька ОТГ) та Євгенія Бахчисарай, голова Малоянисольської сільської ради, Донецька область (Кальчицька ОТГ), які представляють одну із українських території, де проживає найбільша кількість етнічних греків.

Презентація PDF


Посилання для завантаження презентацій доповідачів:

- презентація колег з Греції, муніципалітет м.Драма

- презентація колег з Кальчицької ОТГ.

Онлайн-форум "Перші кроки виходу з карантину - Муніципалітет Ґульдборґсунд, Данія"

29.05.2020


Про що йдеться в цьому відео?


Мер данської громади Ґульдборґсунд, Йон Бреддет, наголошує на різноманітній формі співпраці задля подолання корона-кризи, зокрема із Асоціаціями муніципалітетів, адже спільними силами легше давати відповідь глобальним викликам. Також він описав досвід його громади у виході шкіл та дитячих садочків з карантину. Його український колега Милайло Копейка, голова Солонянської ОТГ (Дніпропетровська обл.), ділиться досвідом створення його громади і шляхами дотримання карантину в громаді. Голова відділу освіти цієї ОТГ, Ірина Грекова розповіла етапи повернення для навчання в місцевих освітніх закладах.

Презентація PDF


Посилання для завантаження презентацій доповідачів:

- презентація колег з Данії

- відео колег з Данії (після натискання на це посилання відео завантажиться на ваш комп'ютер)

- презентація колег з Солонянської ОТГ.

Онлайн-семінар: «Розвиток освітньої спроможності у громадах»

26.05.2020


Про що йдеться в цьому відео?


26 травня було проведено останній з циклу заходів для освітніх керівників. Семінар «Ефективне управління освітою на місцевому рівні та розвиток спроможності - підвищення спроможності вчителів, ефективна взаємодія освітніх управлінців та педагогічних працівників» розрахований на представників органів управління освітою, директорів опорних шкіл та методистів.

Формат семінару EduLab дозволив проаналізувати наявні умови, виділити потреби та напрямки для підвищення кваліфікації педагогічних працівників та розглянути різні приклади розвитку спроможності педагогів в умовах дистанційної роботи.

Важливу інформацію надали запрошені експерти: представники МОН та ДСЯО розповіли про сучасний стан розвитку вектору підвищення кваліфікації педагогів, а практики, представники ІППО та шкіл декількох областей України, поділились особистим досвідом, найкращими напрацюваннями та ресурсами, які можна використовувати для розвитку спроможності педагогів.

Семінар проводився національними експертами з питань освіти Сергієм Дятленко, Алевтиною Седоченко та радницею з питань реформ в освіті Іриною Нагорною за організаційної підтримки Київського РО Програми U-LEAD з Європою.

Презентація PDF


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.

Онлайн-семінар: «Завершення навчального року: рекомендації та практичне впровадження в умовах дистанційного навчання»

21.05.2020


Про що йдеться в цьому відео?


21 квітня було проведено семінар для освітніх керівників - представників органів управління освітою, директорів опорних шкіл, та методистів, - "Завершення навчального року: рекомендації та практичне впровадження в умовах дистанційного навчання".

Семінар проводився у форматі EduLab, що дозволило проаналізувати результати організації дистанційної освіти на теперішній час, розглянути актуальні питання, надати рекомендації та розглянути різні приклади завершення навчального року в умовах дистанційного навчання.

Цінною інформацією поділились запрошені експерти. Олена Ліннік, державний експерт МОН з питань забезпечення якості освіти, розповіла про актуальні питання організації освітнього процесу та надала рекомендації для завершення навчального року. Тетяна Вакуленко, заступник директора Українського центру оцінки якості освіти розповіла про плани проведення ЗНО із дотриманням заходів безпеки. Анатолій Котенко, директор Олексіївського НВК, Запорізької області та Сергій Кока, директор Новоселицької ЗОШ №3 Чернівецької області, поділились практичним досвідом завершення навчального року в дистанційних умовах.

Семінар проводився національними експертами з питань освіти Сергієм Дятленко, Алевтиною Седоченко та радницею з питань реформ в освіті Іриною Нагорною за організаційної підтримки Хмельницького РО Програми U-LEAD з Європою.

Презентація PDF


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.

Онлайн-семінар: «Базові принципи комунікації для ОТГ»

20.05.2020


Про що йдеться в цьому відео?

У цьому відео, записі навчального онлайн-семінару, мова йде про організацію комунікації в ОТГ, наявні інструменти та кращі практики.

Онлайн-семінар: «Організація роботи центрів первинної медико-санітарної допомоги в громадах в умовах епідемії»

14.05.2020


Про що йдеться в цьому відео?

Онлайн-семінар спрямований на посилення спроможності органів місцевого самоврядування та центрів ПМСД по забезпеченню належного функціонування закладів охорони здоров'я та по наданню якісної первинної медичної допомоги. В ході семінару експерт Василь Височанський та модератор Валерій Мікуліч представили інформацію щодо особливостей функціонування закладів ПМСД в кризових ситуаціях та налагодження взаємодії між центрами ПМСД та органами місцевого самоврядування, лікарнями спеціалізованої допомоги та іншими стейкхолдерами в громадах.

Онлайн-форум: «Інформування громадян і сприяння соціально-відповідальній поведінці під час пандемії»

08.05.2020


Про що йдеться в цьому відео?

В ході онлайн форуму порівнюється досвід громад трьох країн – Естонії, Словенії та України. Мадіс Каллас, голова муніципалітету Сааремаа (Естонія) ділиться досвідом своєї громади в проходженні пандемії. Владімір Пребіліч, голова муніпалітету Кочев’є (Словенія) відкриває секрети сприяння соціально відповідальні поведінці громадян задля дотримання карантину, а Юрій Бова, голова Тростянецької ОТГ (Україна) наголошує на важливості співпраці адміністрації, громадян та бізнесу для створення гідних умов проходження пандемії в громаді.

Презантація PDF


За посиланнями нижче ви можете переглянути презентації доповідачів у форматі PDF:

Презентація 1

Презентація 2

Онлайн-форум: «Управління громадою під час пандемії – приклад громади Ніферн-Ошельбронн, Німеччина»

28.04.2020


Про що йдеться в цьому відео?

Розповідаючи про досвід німецьких громад землі Баден Вюртембер, мер одного з містечок Бірґіт Фьортсер, представить типову структуру роботи адміністрації невеличкої німецької громади під час кризи, а її колеги із сусідніх міст, Штеффен Бохінґер і Томас Цайльмайєр, розкажуть про роботу громадського транспорту і дезінфекцію громадського простору. Українську точку зору в цій розмові представляє Ніла Островська, міський голова Красилівської ОТГ (Хмельницька обл.).

Презантація PDF


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.

Онлайн-форум: «Сектор охорони здоров'я»

24.04.2020


Про що йдеться в цьому відео?

Цей онлайн-форум присвячений саме питанням організації системи охорони здоров'я під час боротьби із коронавірусом. Питання розглядається з двох точок зору - словенської, муніципалітету Кочев'є, та української, Мукачівська ОТГ. Лікарі обох місцевих лікарень розкажуть яким чином організували свої заклади охорони здоров'я аби їх робота була максимально безпечною як пацієнтів, так і для співробітників.

Презентація PDF


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.

Онлайн-форум: «Управління громадою під час пандемії – приклад громади Во, Італія»

21.04.2020


Про що йдеться в цьому відео?

Муніципалітет Во, на півночі Італії, опинився в самому серці пандемії коронавірусу. Його мер, Джуліано Мартіні, розповідає про початок та перебіг жорстких карантинних заходів та організацію системи охорони здоров'я в муніципалітеті, приділяючи особливу увагу аспекту тестування на вірус, як заходу в протидії пандемії.

Презантація PDF


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.

Онлайн-форум: «Управління громадою під час пандемії – приклад муніципалітету Кочев'є, Словенія»

17.04.2020


Про що йдеться в цьому відео?


Це перший із серії форумів про досвід громад в різних європейських країнах у підготовці та боротьбі з коронавірусом. В цьому відео мова піде де про досвід Кочев'є, невеликого муніципалітету в Словенії, у підготовці до пандемії коронавірусу, про який розповідає мер - Владімір Пребіліч. Заступник мера міста Буча, Тарас Шаправський, розкаже про згуртованість громади та співпрацю адміністрації із бізнесом задля забезпечення лікарів засобами особистого захисту.

Презантація PDF


За цим посиланням ви можете завантажити презентацію у форматі PDF.