Щоденні етичні дилеми у роботі в громаді
Програма «U-LEAD з Європою» вітає Вас на нашому навчальному онлайн-курсі «А як вчините Ви? – Етична дилема»!
Завдяки українським реформам територіальної організації влади та децентралізації, ОТГ отримали більше повноважень, обов’язків та ресурсів для надання комунальних послуг та задоволення потреб та запитів громадян. Чим більше впливу у Вас, як в посадової особи, тим більший інтерес викликатимуть Ваші рішення та дії. Від Вас очікуватимуть етичної поведінки, яка буде відповідати інтересам громадян, більше ніж від інших, і водночас перед Вами стоятимуть складні рішення та дилеми, і дуже рідко можна буде сказати де «чорне», а де «біле». Зазвичай, діяти етично складно через відтінки «сірого».
Чи знаєте Ви як впоратись із етичними дилемами, для яких немає очевидних відповідей?
Наш навчальний онлайн-курс пропонує Вам побути у ролі судді! Перевірте свою інтуїцію та знання під час відповідей на питання «А як вчините Ви? – Етична дилема».
Тепер, коли Ви, як посадова особа місцевого самоврядування, виявили Ваші слабкості щодо уникнення конфлікту інтересів, ми заохочуємо Вас дізнатись ще більше. Нижче наводимо посилання на ключові законодавчі документи, а також Європейські кодекси поведінки та інші цікаві інструменти онлайн-навчання. Нехай щастить!
Посилання на законодавчу базу в Україні:
- Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (стаття 12)
- Закон України «Про запобігання корупції»
- Загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. (Затверджено Наказом Національного агентства України з питань державної служби 05.08.2016 № 158)
Інші документи:
- Європейський кодекс поведінки для всіх осіб, які залучені до місцевого та регіонального врядування
- Європейський кодекс належної адміністративної поведінки (англ. мовою)
Інші цікаві інструменти онлайн-навчання: