Приклад перевірки електронного документа

Текст до відео:

В цьому практичному відео ми подивимося, яким чином ми можемо перевірити електронний підпис на підписаному документі. Для цього ми будемо використовувати ті ж файли, які ми створили у відео зі створення електронного документа, тобто це два файли - signed.zip і шаблон договору, який підписаний: один на сайті edoc.link, другий - на сайті id.gov.ua. Для перевірки в цьому відео ми будемо використовувати сайт edoc.link. Відповідно в нього є розділ "Валідація підпису".

Я хочу окремо зупинитися на цьому розділі, оскільки інструменти які використовуються на сайті edoc.link - це є інструменти локалізовані з проекту, який фінансується Європейською Комісією. Цей проект називається "Digital Signature Services". І його як раз мета - розробити програмне забезпечення з відкритим кодом, з відкритою ліцензією - тобто програми забезпечення може використовуватися як для комерційних, так і для некомерційних цілей, і це програмне забезпечення повністю імплементує всі європейські стандарти в тому числі стандарти по перевірці електронного цифрового підпису. Єдиною зміною яка була внесена розробниками сайту edoc.link до цього програмного забезпечення - була зміна у додаванні довірчого списку України.

Тобто на екрані ми бачимо відповідно сайт Єврокомісії і їх англійською мовою демо версію цього продукту. І в розділі "Довірчі списки", англійською - "Trusted List". Якщо ми подивимося на перелік країн - тобто тут присутні всі країни-члени Євросоюзу і відсутня Україна, як учасник списку довірчих списків. Тому якщо ми спробуємо зайти на послугу перевірки підпису і завантажити сюди підписаний нами документ, ми отримуємо помилку, яка говорить нам, що надавач який надав нам електронний цифровий підпис відсутній у довірчих списках, які є в цьому програмному забезпеченні, відповідно - програмне забезпечення не може не сказати або "Ні" або "Так" про валідність, правильність електронного цифрового підпису.

Тому повернемося до сайту edoc.link, як ми бачимо - це той же самий програмний інтерфейс, в розділі "Довірчі списки", тут вже присутня Україна з чотирма надавачами електронних довірчих послуг. Хочу пояснити також чому 4, тому що якщо Ви зайдете на сайт Центрального засвідчувального органу, який веде ці реєстри, і зайдете в розділ "Реєстр сертифікатів", Ви побачити 21-го надавача електронних довірчих послуг. Але в нас в розділі "Довірчі списки" Центрального засвідчувального органу присутні два реєстри: один, який базується на Європейських стандартах, другий - який базуються на українських стандартах. І якраз ці чотири надавача електронних довірчих послуг, які присутні на сайті edoc.link, це є надавачі, які надають свої послуги використовуючи стандарти Євросоюзу. Це - чотири надавача: Міністерство юстиції, яке насправді виконує технічні функції - тобто воно надає сертифікати для інших надавачів, які надають кінцевим користувачам послуги, це - Державне підприємство "НАІС", це - Міноборони і Укрзалізниця. Тобто фактично на європейських стандартах у нас існує лише три надавача - Державне підприємство "НАІС", Міноборони і Укрзалізниця.

Наявність цього реєстру, довірчого списку, дозволяє програмному забезпеченню edoc.link проводити повну перевірку підпису - тобто якщо ми зайдемо в розділ "Провести валідацію", оберемо той же підписаний нами файл signed.zip, то ми отримуємо результат повної перевірки, який дає нам можливість впевнитись в тому, що документ повністю перевірено. В цьому відео ми продемонструємо яким чином перевірити електронний цифровий підпис на документі із використанням порталу id.gov.ua, який обслуговується Агентством з електронного урядування. На порталі id.gov.ua внизу сторінки є розділ "Перевірка файлів", в якому досить все просто: ви можете обрати файл, завантажити файл який ми підписали і тут ви отримаєте зеленим "Підпис перевірено успішно".

Важливою частиною розуміння роботи з електронним документом є те, що це аналог паперового документу. Тобто будь-яка особа чи організація не може вимагати певного якогось свого електронного документу - електронний документ створений на порталі edoc.link, для прикладу давайте ми ще раз підпишемо шаблон нашого договору, він перевіряється як на сайті Єврокомісії, так і на сайті Агентства з електронного урядування, тому що ця складова забезпечує стандартизацію подання і підписів і документів в незалежності від виробника, що забезпечує з однієї сторони - конкуренцію, з іншої сторони - високу якість розробки програмного забезпечення. Зараз ми отримали підписаний файл 3, ми виконуємо його перевірку на сайті edoc.link, тут ми бачимо, що перевірка повністю успішно пройшла, підписантом є Мелащенко Андрій, і цей же самий документ ми перевіримо на сайті id.gov.ua - тут теж перевірка успішна, той же самий підписант і дата підпису відповідно співпадає. І критично розуміти однаковість роботи програмного забезпечення, яке декларує відповідність стандартам. В даному випадку - Європейським.

Дякую за увагу!

Завершити та перейти далі  
Обговорення

0 comments