Вступ та MobileID

Текст відео:


Доброго дня! Мене звуть Мелащенко Андрій, я - старший науковий співробітник Інституту кібернетики ім.В.М.Глушкова Національної академії наук України і хотів би Вам презентувати курс "Основи електронного документообігу", який був розроблений мною то моєю колегою Гречко Анастасією.

Курс складається з трьох базових модулів: це - модуль електронної ідентифікації та Mobile ID, модуль електронного документу та модуль, який розповідає про електронні довірчі послуги. Цей курс направлений на громадян, державних службовців та малий і середній бізнес, і його мета якраз дати можливість і навички, і розуміння роботи з електронними документами. Тобто після цього курсу у Вас будуть сформовані базові розуміння: що таке електронний документ, що таке електронна ідентифікація Mobile ID та життєвий цикл електронного документу, який підтримують електронні довірчі послуги.

В рамках цього курсу в наступних розділах якраз будуть продемонстровані окрім теоретичних складових, також і практичні підходи - яким чином ви можете створити електронний документ, перевірити обмінятися, та продемонстровані підходи по підписанню контрактів між двома і більше контрагентами або нормативних документів в рамках процедур погодження їх в органах державної влади. Дякую за увагу! 

Також у вступному відео хотілось би підкреслити важливість і користь від використання послуги Mobile ID, яка стала можливою після прийняття у 2017 році Закону про електронні довірчі послуги. Фактично, послуга Mobile ID є різновидом електронної ідентифікації, яка забезпечує найвищий рівень електронної ідентифікації. Аналогом такої послуги в паперовому світі є паспорт, тобто дуже часто для надання послуг або підписання якихось договірних відносин Вас ідентифікують використовуючи паспорт, який виданий уповноваженими органами. Аналогом паспорту в електронному вигляді стає Mobile ID - послуга альтернативою якій може бути електронний паспорт e-ID, який ми не будемо розглядати в цьому курсі. І послуга Mobile ID базується на кваліфікованому електронному підписі, тобто після отримання послуги Mobile ID, Ви фактично отримуєте дві послуги: послугу електронної ідентифікації та послугу кваліфікованого електронного підпису.

Основна різниця між ними полягає в тому, що при ідентифікації Вас можуть тільки індифікувати, і дуже часто в державі достатньо ідентифікація особи для надання відповідних послуг за, так званим, заявницьким принципом, а друга послуга - накладання кваліфікованого електронного підпису вже дозволяє Вам підписати Від вашого імені, від Вашої особи відповідний документ, який Ви можете вже зберігати в себе. Це дає Вам можливість вступати в будь-які документні відносини, тобто - писати заяву, підписувати контракти, брати участь в електронному документообігу використовуючи ваш телефон і сімку, і якраз деталі, яким чином, використовуючи Mobile ID, Ви можете створити електронний документ буде продемонстровано у другому відео.

Важливим аспектом цього курсу є використання Mobile ID виключно від мобільного оператора Київстар, який, нажаль, на сьогодні єдиний, хто надає послугу Mobile ID із використанням європейських стандартів. І для того щоб отримати цю послугу її досить просто активувати. На сайті Київстара в розділі "SME/Mobile ID", який Ви бачите на екрані, є інструкція, яка дозволяє Вам знайти магазин, в якому надається ця послуга, нажаль, не в будь-якому магазині, в якому продається сім карта Київстар, Ви можете отримати послугу Mobile ID. Це пов'язано з необхідністю ідентифікації Вас як фізичної особи, обміняти карту і активувати Mobile ID. Ця послуга досить проста, Ви маєте лише з'явитися у відповідному магазині і виконувати вимоги які відображені на сайті Київстара, і після цього Ви зможете створювати електронні документи.

Моя рекомендація - перед тим як дивитися друге та третє відео по створенню і перевірці електронного документа - отримати цю послугу для того щоб Ви могли повторити дії за мною в реальному часі. Пізніше - через місяць - Ви можете відмовитись від послуги Mobile ID, якщо Вам вона не буде потрібна зовсім. Дякую за увагу!

Завершити та перейти далі  
Обговорення

0 comments